Linka Decoral

Linka Decoral

Technologie povrchové úpravy Decoral zajistí nezaměnitelný vzhled lakovaného povrchu.

Povrchová úprava

 

Technologie povrchové úpravy Decoral zajistí nezaměnitelný vzhled lakovaného povrchu. Tohoto výsledného designového efektu docílíme nanesením speciální práškové barvy a následnou sublimací inkoustu z transferové fólie, do které je takto lakovaný předmět umístěn. Tato fólie přenáší danou dekoraci jako dřevo, žula, mramor či jiné atypické vzory.

 

Proč zvolit linku Decoral?

 

 • Veškeré používané barvy a fólie podléhají certifikaci Qualideco.
 • Jedná se tedy o jedinečnou technologii pro designově náročný vzhled, kde nestačí využití běžné práškové barvy.
 • Decoral technologie zaručuje pokrytí povrchu po celé délce profilu nebo plechu a mechanickou odolnost spolu s vysokou kvalitou barvy i lesku.
 • Možnostem výtvarného řešení tak nejsou prakticky stanoveny žádné meze. Linka Decoral se vyznačuje maximální kvalitou s absolutní přesností vytvářet imaginativní, abstraktní trojrozměrné obrazy.

 

V současné době je tento systém stále více žádán v bytové architektuře.

 

Prášková lakovna ALBIXON disponuje největší Linkou Decoral v ČR. Přizpůsobujeme se moderní architektuře, která je čím dál náročnější a díky přísným kontrolám a procesům jsou výsledné dekory nezaměnitelné.

 

Společnost Decoral System je jednou z 16 společností skupiny Gruppo VIV, která zahájila svoji činnost v roce 1973 eloxováním a později práškovým lakováním. Společnost se neustále zabývá výzkumem a její hlavní činností je kvalitní povrchová úprava hliníku s dokonalou imitací dekorů, jako je dřevo, mramor, žula. Systém DECORAL® byl patentován v roce 1994 a od tohoto okamžiku se svět hliníku zcela změnil. Ekologický aspekt a všestrannost systému DECORAL® významně rozšiřuje možnosti nábytkářů, architektů, designérů a stimuluje a uspokojuje požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

 

Společnost Decoral System je dnes celosvětově uznávána jako LÍDR V DEKOROVÁNÍ KOVOVÝCH PŘEDMĚTŮ. Společnost Decoral System je výrobcem kvalitních surovin a technologicky vyspělých zařízení speciálně vyvinutých pro sublimační proces a díky vlastní laboratoři výrobky se značkou Decoral jsou zárukou kvality. Produkty jsou podrobně zkoumány a testovány certifikačními společnostmi, které vydaly ochrannou známku QUALIDECO zaručující na celém světě vhodnost tohoto produktu pro venkovní použití s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. V současnosti se závody a výrobky DECORAL® vyskytují v 98 zemích na celém světě s více jak 600 instalovanými zařízeními.

Dekor a jeho vzory

 

Zajímáte se o nové možnosti dekorování? Jistě vás zaujme naše široká nabídka dekorů, kterou jsme pro vás schopni vytvořit. Pomocí Linky Decoral vám můžeme dekorovat profily na různé atypické vzory. Vybrat si můžete dekory s imitací dřeva, mramoru, žuly, pvc, atd. S naší povrchovou úpravou výrobků budete jistě spokojeni. V nabídce najdete standardní vzory i vzory méně typické a velmi moderní. Při dekorování si můžete vybrat nejen vzor, ale také specifický odstín barvy. S našimi službami budete jistě spokojení.

 

Dekorování povrchu

 

Nabízíme dekorování povrchu na profesionální úrovni. Díky našemu speciálnímu zařízení – lince Decoral – jsme schopni zpracovat až 9 metrů dlouhé profily a plošný materiál do délky pěti metrů. Jestliže budete chtít poradit s výběrem toho pravého dekoru, neváhejte a obraťte se na naše pracovníky. Jsme specialisté na dekorování jakéhokoli povrchu. Vyberte si z naší široké nabídky vzorů dekorů. Mezi stálice v naší nabídce patří dekory s imitací dřeva, které jsou u zákazníků velmi oblíbené.

 

Standardní vzory

 


Tanne hell

Jilm

Zlatý dub

Rustik

Rovere

Radica di Noce

Ořech

Olše

Nuβbaum B7

Mahagon I

Mahagon II

Zebrano

Javor

Golden Classic

Douglas N8

Douglas G8

Borovice zelená

Kaštan

Dub světlý

Buk N2

Dub Shire

Buk N1

Fantazie

 


Karbon

Jeans

Mramor

Bílý mramor

Žula zelená

Žula červená

Venezia

Kapky

Tygr

Zebra

Imitace PVC

 


Oregon

Zlatý dub PVC

Mahagon PVC

Dub přírodní

Proces Decoral®

 

Výrobní společnost Decoral se zabývá zejména dekorováním hliníkových profilů a plechů při teplotě 200 °C, při které dochází k dekorovacímu procesu prostřednictvím sublimace. Sublimace je chemicko-fyzikální proces, při němž látka přechází z pevného do plynného stavu, aniž by prošla kapalným skupenstvím.

 

Proces Decoral v praxi

 

Pro dekorování předmětů potřebujeme následující:

 • Zařízení pro dekorování
 • Speciální polyuretanovou barvu se sublimačními vlastnostmi
 • Transferovou fólii s potiskem se sublimačním inkoustem

 

Technologický postup:

 

Po vhodné předúpravě je nanesena elektrostaticky na kovový předmět, jako základ, prášková polyuretanová barva o tloušťce 60-90 mikronů a poté vypálena při teplotě 200 °C. Po vychladnutí je předmět zabalen do fólie se sublimačním inkoustem a umístěn na rám, z nějž je naprosto odsán veškerý vzduch, díky vytvoření vakua fólie perfektně přilne k celému povrchu předmětu. Dalším krokem je zavezení rámu do vypalovací pece, kde při teplotě 200 °C inkoust proniká do vypálené vrstvy práškové barvy a tím vzniká dokonalý výsledný dekor. Po vyjmutí rámu z vypalovací pece opačným způsobem je předmět ochlazen vzduchem a pak je jednoduchým způsobem odstraněna fólie bez inkoustu.

 

Jak celý proces dekorování funguje?

 

 • Výběr dekoru – zákazník si zvolí daný dekor, který se vždy skládá z podkladové polyuretanové práškové barvy a speciální fólie, která v sobě obsahuje příslušný vzor. Struktura povrchu může být ve všech vzorech buď hladká nebo v tzv. jemné struktuře. Povrch je vždy dán výběrem podkladové práškové barvy.
 • Když je vybraný dekor, je nutné daný materiál nejprve práškově nalakovat. Samotnému práškovému lakování přechází chemická předúprava, sušení materiálu, poté samotná aplikace prášku a vypálení v peci.
 • Nyní máme tedy daný materiál nalakovaný podkladovou polyuretanovou práškovu barvou a přejdeme k dalšímu stupni – dekorování.
 • Dekorovací proces probíhá na speciální lince Decoral, kdy se daný materiál umístí do tzv. rukávu, který je tvořen fólií Decoral. Tato fólie v sobě obsahuje inkoust a příslušný vzor, který ve spojení s polyuretanovou práškovou barvou zajistí výsledný efekt. K tomuto efektu dojde tzv. termopřenosem při teplotě cca 200 stupňů Celsia a čase cca 15 minut. To vše probíhá na lince Decoral.
 • Po vyjetí materiálu z linky Decoral obsluha odstraní fólii, která je již beze vzoru a není možné ji kdykoliv použít.
 • Poté následuje kontrola, balení dle přání zákazníka a expedice.
 • Jinak dekorovat lze téměř vše z hliníku či železa, ale naše společnost je zaměřena primárně na Al profily.
 • Profil d900 x v190 x š30 cm
 • Plech d300 x š100 cm